• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar
Mençuna Şelalesi

 

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİ
Mençuna Konakları

 ARTVİN OTELLERİ

Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

 Mençuna konakları

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret500578
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138
Hava Durumu

Mençuna Konakları - Artvin Arhavi Otelleri - Ahşap Bungalov Evler

Mençuna Konakları

Mençuna Konakları - 0 533 527 4212 - Mençuna Şelalesi Manzaralı

 

artvin-kestane-bali

  ARTVİN KESTANE BALI    Artvin'in Arhavi ilçesi Kamilet vadısınde doğal ortamda organik üretilen Artvin Kestane Balı özellikle turistik amaçlı gelen müşterilere satışa sunulmaktadır. Kestane Balımız Mençuna markasıyla tescilli olup balların organik olmasından en ufak tereddüt etmeden  satın alabilirsiniz. 45 yıldır babadan kalma  meslek olup,  günümüzde daha modern bir şekilde yapılmaktayız.      

 Mençuna Kamilet Balı doğal ve organik olması en ufak katkı maddesi bulunmamaktadır. Artvin  Arhavi Kestane balı  daha çok daha önceleri sattığız kişiler beğenmeleri dolayısıyla tekrar tekrar talep etmektedierler.  Kestane balının fazla ve bilinçsiz tüketilmesi insanlara zarar verebilir. 
          
       Artvin  Arhavi kestane balı
mızın % 80 civarında kestane çiçeklerden bunun yanında da kumar ve diğer çiçeklerden oluşmaktadır. Üretilen balımızde kesinlikle şeker glikoz vb maddeler bulumamakta tamamen doğal ve organiktir.

 

ARHAVİ KESTANE BALI

         Kamilet vadisinde üretilen kestane balımız halk arasında ''acı bal'' veya ''deli bal'' olarak biline balımız kestane ağaçlarının çiçeğinden elde edilir. Bunun yanında vadimizdeki kumar çiçeği, karayemiş, ihlamur, dağ çileği, böğürtlen çiçeklerinden de arılar ballarını üretirler. Ancak %80 oranında kestane çiçeğinden elde edilir. Arhavi Organik kestane ballarımız her yıl temmuz ayının 15 gibi yeni mahsul elde edilerek bal sağma işlemi yapılır.

     Artvin Arhavi karakovan kestane balı, Arhavi ilçesinin kamilet vadisi Mençuna şelalesi karşısında atadan kalma yöntemlerle üretilmektedir. Kamilet vadisinde üretilen kestane balında hiç bir katkı olmadan arıların kestane ve kumar çıçeklerinden elde ettiğimiz baldır. Üretilen kestane balı temmuz ayın sonlarına doğru yeni mahsul ballar sağımı yapılır.  

       Artvin Arhavi'de üretilen karakovan kestane balı ise, yuvarlak karakovanların içinde mumlarının da arılar tarafından yapıldığı ballardır. Bu ballar petek şeklinde satılmaktadır.
           
 Artvin Arhavi bölgesinde üretilen Mençuna Organik kestane balı daha çok çocuklar ve hastalar için tedavi maçlı kullanılır. Kestane balının en önemli özelliği içerisindeki antioksidan oranının yüksek olmasıdır.

          Artvin'in Arhavi ilçesinde Kamilet vadisinde Artvin organik kestane balı kg 200-tl den sipariş üzerine ptt kargo ile gönderilir. Artvin Arhavi kestane balında hiçbir katkı yapılmadan arıların çiçeklerden elde ettiğikleri ballardır    Kestane balı Arhavi yöresinde yoğun şekilde kestane ağaçların olması sebebiyle bunların çiçeklerinden elde ederler. Toplum arasında acı bal ya da deli bal  olarak da adlandırılan bu balların insan sağlığına bir çok faydaları vardır.

ARHAVİ KESTANE BALI     
      Kamilet vadisinde doğal ortamda üretilen Artvin kestane balı 2019 yılında kilosu 200- tl fiyattan satılmaktadır. Kamilet vadisi ve mençuna şelalesine gelen yerli ve yabancı turistler tarafından büyük beğeni ila satın almaktadırlar. Gelen müşterilere Artvin kamilet balının özelliği ve faydaları anlatılarak müşterilere satışı yapılmaktadır.

kestane balı     
         Son zamanlarda Gürcistan'dan getirilen sahte bal piyasaya sürülerek insanlar sahte ve gerçek  bal konusunda kafalarında soru işareti oluşmaktadır. Bu sebeple Artvin'in Arhavi ilçesinde özellikle atadan kalma ilkel  karakovan balı üretilmektedir.

kestane poleni


  Mençuna şelalesi karşısında Kamilet  mahallesinde üretilen yöreye özgü Artvin kestane balı Mençuna markası adı altında garanti edilmektedir.

Arhavi kestane balları ptt kargo ile alıcıya gönderilir

Mençuna Markası ve garantisi ile.....


 


Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri

 ARHAVİ OTELLERİ

Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri

Artvin Arhavi Otelleri

Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat