• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar
Mençuna Şelalesi
Mençuna Konakları

 ARTVİN OTELLERİ

Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov
Arhavi Otel

Arhavi otel

                                                              Arhavi otel

Artvin otelleri

Artvin otel konaklama

Mençuna Şelalesi

Mençuna şelalesi

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam61
Toplam Ziyaret746531
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.208832.3378
Euro34.786334.9257
Hava Durumu

Mençuna Konakları - Artvin Arhavi Otelleri - Ahşap Bungalov Evler

Mençuna Konakları

Mençuna Konakları - 0 532 485 4958 - Mençuna Şelalesi Manzaralı

 

rize-otelleri-konaklama-yerleri

     Rize Otelleri

Rize'nin en güzel yerlerindeki otel, pansiyon ve konaklamalarında en iyi fayat garantisi internet üzerinden büyük indirimler

 

       Rize, Karadeniz'in en önemli ve gelişmiş turizm bölgelerinden biri. Özellikle bahar ve yaz aylarında ülkemizin her yerinden onbinlerce kişinin ziyaret ettiği Rize'de eşi bulunmaz güzellikler yer alıyor. Siz de bu güzellikleri keşfetmeye karar verdiyeniz Rize gezilecek yerler listemizie bakmayı unutmayın.

Köprüler: Rize'de muhteşem doğa içinde, dereler üzerinde yapılmış onlarca köprü var. Çoğu taştan yapılmış olan bu köprülerin pek çoğu en az 100 yaşında. Fırtına Deresi üzerinde yer alan Kemer Köprüler bu köprülerin en ünlüleri. Mikron Köprüsü, Şenyuva Köprüsü, Köprüköy Köprüsü, Çağlayan Köprüsü, Güneyce Köprüsü de görebileceğiniz köprüler arasında.

Kaleler: Rize'de tarihi yapılar da doğanın kalbinde yer alıyor. Muhteşem vadiler arasında bulunan Rize kalaleri de bu tarihi yapılar arasında. Rize Kalesi, Ciha Kalesi, Zil Kalesi, Bozuk Kale ve Yukarı Kale Rize geziniz sırasında görmenizi tavsiye ettiğimiz tarih duraklarından.

 

rize otel

Camiler: Şimşirli Köyü Camii İslampaşa Camii, Büyük Gülbahar Sultan Camii, Küçük Gülbahar Hatun Camii Rize'de gezebileceğiniz tarihi camiler arasında ilk sıralarda bulunuyor.

Yaylalar: Rize denince akla ilk gelen görüntüler elbette yemyeşil doğası ve eşsiz güzellikleri ile yaylalar. Rize'de yayla turizmi de oldukça gelişmiş; burada onlarca yayla var. Dünyaca ünlü Ayder Yaylası Rize'de ilk görülen yerlerden biri. Ayder'in yanı sıraÇağrankaya Yaylası, Ovit Yaylası, Hazindak Yaylası, Gito Yaylası, Polakcur Yaylası, Çeymakçur Yaylası, Avusor Yaylası, Kavrun Yaylası, Samistal Yaylası, Kale Yaylası, Sal Yaylası, Pokut Yaylası, Palovit Yaylası, Elevit Yaylası, Anzer Yaylası Rize'de gezebileceğiniz yaylalardan.

Rize Evleri: Rize yaylalarına çıktığınızda onlarcasına rastlayaksınız Rize Evleri'ne. Hemşin Evleri olarak da bilinen tarihi Rize Evleri konak türünde yapılmış taş ve ahşap evlerdir. Hemşin Evleri'nin en güzel örnekleri Ayder Yaylası'nda bulunuyor.

Kaçkar Dağı Milli Parkı: Rize'nin dünyaca ünlü bir diğer doğal güzelliği de Kaçkar Dağları Milli Parkı. Dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yapan Kaçkar Dağları Milli Parkı, Ayder Yaylası sınırları içinde bulunuyor.

Müzeler: Eğer Rize'nin tarihine daha yakından tanık olmak isterseniz şehirdeki müzleri de gezebilirsiniz. Rize Müzesi ve Rize Atatürk Müzesi (Mataracı Mehmet Efendi Evi) görebileceğiniz Rize müzelerinden.

 

 Rize otellerinin Konuk değerlendirmeleri, yorumları puanlama ve şikayetleri okuyup fotoğrafları inceleyebilirsiniz

 

rize otelleri

 
 

      Rize: Karadeniz Bölgesi’nin neredeyse tüm karakteristik özelliklerini taşıyan ve Doğu Karadeniz Bölümü’nde bulunan Rize, son yıllarda turizm aktiviteleri ile de oldukça ön planda olan şehirlerimizden biri.   

     Rize, ülkemizden hem yeşilin hem de mavinin her tonunu görebileceğiniz bir şehir. Yemyeşil yaylaları ve ormanları, masmavi denizi, coşkun dereleri,dik yamaçlı vadileri ve temiz havası ile insani yenileyen bir dokuya sahip. Yeşil ve mavi adeta kucaklaşmış Rize’de ve doğa bu kente oldukça cömert davranmış.   

        Doğanın bu samimiyeti ve cömertliği karşısında Rize halkı da oldukça samimi ve güler yüzlüdür. Karadeniz insanının saflığını ve doğallığını olduğu gibi yansıtır gelen misafirlere.   

          Rize’nin yerleşim tarihi de oldukça eskilere dayanır. MÖ 7. yüzyılda bu topraklarda Kulha adı verilen ve Asya kökenli olan bir halk yaşıyormuş. Bu topluluktan sonra bölgede İskitler, Medler, Roma İmparatorluğu ve Bizans gibi köklü kültürler hüküm sürmüş. Malazgirt Savaşı’ndan sonra ise Rize, Türk Beylikleri’nin eline geçmiş. 1200’lerde Rum İmparatorluğu’na bağlansa da 1402’de Osmanlı hâkimiyetine girerek artık Türklerin eline geçmiş. Cumhuriyet Dönemi’ne geldiğimizde, 1924 yılında ise il olmuştur.   

         Rize şehrinin isminin nereden geldiği ile ilgili ise pek çok farklı rivayet vardır. Bunlardan en güçlü olanı ise Eski Yunancada “pirinç” anlamına gelen “Rizi” sözcüğünden değişerek günümüze Rize olarak ulaştığıdır.    

         Rize iklim özelliliği olarak da pek çok şehrimizden farklıdır. Her şeyden önce Rize, ülkemizin en çok yağış alan kentidir. Bu durum şehirde, heyelan ve sel baskınlarının görülme sıklığını da artırmıştır. Deniz kenarında olmasının etkisi olarak kıyı kesimlerde hava ılımandır, ancak dağların konumundan dolayı bu ılıman deniz etkisi iç kesimlere pek uzanmaz. Bitki örtüsü ise genel olarak ormanlık alanlardan oluşmuştur.    

Rize otelleri sitesi üzerinden otel fiyatlarını karşılaştırarak en uygun oteli seçerek rezervasyon yapabilirsiniz.        


  Rize’de yaşayan halkın geçim kaynaklarının başında çay gelir. Kentin ekonomisi büyük ölçüde çay üreticiliğine dayalıdır. Çayın yanında en çok üretilen tarım ürünlerinden biri de pirinçtir. Sulak bir iklim özelliğine sahip olduğu için Rize, pirinç üretimi için uygun koşullara sahiptir.   

       Yeşillikler şehri de diyebileceğimiz Rize’de, eski dönemlerden kalma çok sayıda tarihi eser de bulunur. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra coşkun akan dereleri, dik vadileri, yemyeşil ormanları ve yaylaları, masmavi denizi ile Rize; bölgenin önemli turizm kentlerinden biri olmuştur. Özellikle son yıllarda yayla turizmi oldukça büyük gelişme göstermiştir.    

        Rize’nin tertemiz ve bol oksijenli havası da, biraz uzun bir tatil planladıysanız eğer, sizi yenileyecek ve dinlendirecektir. Rize’de son yıllarda artan turizm potansiyeli ile birlikte Rize otelleri de artmıştır.   

            Rize otelleri genellikle şehir merkezinde, civardaki turistik ilçelerde ve yaylalarda konumlanmışlardır. Şehir merkezinde bulunan Rize otelleri daha çok şehir oteli tarzında hizmet sunan otellerdir. İlçelerdeki ve yaylalardaki Rize butik otelleri ise butik ve küçük oteller, pansiyonlar ya da dağ evi tarzında hizmet sunan konaklama tesisleridir.    

     Rize otellerini en iyi fiyata ideal otelinizle iletişim kurarak online rezervasyonunuzu yapabilirsiniz        


 İş amaçlı değil de, turistik amaçlı bir seyahat planladıysanız ve doğanın kucağında, tüm stresini atacağınız ve dinleneceğiniz bir tatil planlıyorsanız yaylalarda ya da ilçelerdeki Rize butik otellerini ve dağ evlerini tercih etmenizi öneririz.   

        Rize otellerinin bazıları, özellikle küçük oteller, aile işletmesi olarak hizmet veriyor. Hatta kimi Rize otelleri de eski bir mimariye sahip olan evlerin restore edilmesi ile hizmete açılmışlar. Mimari özellikleri ve aile işletmesi olmalarının verdiği samimiyetle oldukça sıcak ve ilgili bir tatil vaat ediyorlar.   

       Rize otelleri genellikle yılın her dönemi hizmete açıklar. Bazı tesisler ise bahar aylarında hizmete açılıp kasım ayına kadar çalışıyorlar. Genellikle oda kahvaltı hizmet sunuyorlar, ancak günün her saati lezzetli Karadeniz yemeklerinin tadına bakma imkânınız var.    

             Rize otelleri ile konaklama evleri ve yerlerindeki son dakika tatil fırsatlarını uygun seçeneklerle aileye uygun otellerde online rezervasyonlar.

      Doğanın kucağında bir tatil yapacağınız Rize otellerinin fiyatları ise genellikle uygun seçeneklere sahip. Genel olarak seçtiğiniz otele göre de farklılık gösterebiliyor fiyatlar. Ancak konaklama tesisleri çeşitli olduğu için her turistin bütçesine uygun bir tesis bulabilirsiniz.   

 

             Her mevsim yağışlı iklimi, yemyeşil ormanları, farklı kültürü, mutfağında saklı damak tatları ve yaylaları ile Rize görülmeye değer Karadeniz şehirlerimizden yalnızca biri. Üstelik Rize’nin son yıllarda artan turizm potansiyeli de şehri ön plana çıkarıyor. Rize’ye gitmek için pek çok nedeniniz olduğu gibi gittiğinizde yapacak bir o kadar çok aktiviteniz de var. Rize’de doğa, kar ve yayla yürüyüşleri yapabilirsiniz, yamaç paraşütü yapabilirsiniz, rafting yapabilirsiniz, yaylalarında en azından birkaç gece konaklayarak temiz havasını içinize çekebilirsiniz, Rize Kalesi ve tarihi camilerini ziyaret edebilirsiniz, Anzer balı ile ünlü Anzer Bölgesi’ni, Fırtına Deresi’ni ve Ayder Yaylası’nı görebilirsiniz. Gittikçe artan turizm potansiyeli ile Rize otellerinin sayısı da her geçen yıl artıyor. Rize butik otelleri merkezde ya da yaylalarda konumlanmış dağ manzarasına hâkim oteller. Hemen her Rize otelinden pek çok yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yılın her dönemi hizmete açıklar. Çoğu Rize oteli Küçük ve butik otel şeklinde hizmet veriyor. Güler yüzlü ve dost canlısı işletmecilere sahipler. Rize otellerinde konakladığınızda yöreye özgü çok sayıda lezzeti de tatma fırsatı yakalıyorsunuz. Uygun fiyatlı ve konaklama tercihinize en uygun Rize otelini sitemizden görebilirsiniz. Özellikle sonbahar aylarında bir Rize seyahati çok iyi gelebilir

   
          Turistlerin konaklamak için seçtiği farklı kategorilerdeki Rize otellerinin fiyatları da misafirlerine uygun seçenekler sunuyor. Ayder Yaylası, Fırtına Deresi, Ayder Kaplıcaları gibi doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri Rize. Konaklama tesisi olarak ise Rize’de, farklı kategorilerde ve farklı fiyatlarda çok sayıda Rize oteli mevcut. Rize butik otelleri genellikle şehir merkezinde, civar ilçelerde, yaylalarda ve dağın eteklerinde konumlanmışlar. Pek çok Rize oteli yılın her dönemi hizmete açık olsa da, sadece yaz tatil sezonunda hizmet veren Rize otelleri de bulunuyor. Rize otelleri, misafirlerinin ihtiyacı olan her türlü olanağa sahip. Günümüz modern imkânları ile donatılmışlar. Bazı Rize otellerinin kendine ait kapalı yüzme havuzu ve Türk hamamı gibi hizmetleri bile var. Rize otellerinin restoranlarında ise yöre yemeklerinin hemen hepsini bulabilirsiniz. Rize otel fiyatları ise oldukça uygun. Her misafirin bütçesine hitap edecek bir rize oteli mutlaka bulabilirsiniz. Rize otel
Rize otelleri
Rize pansiyonları
Rize konaklama
Rize nerede
Rizede kalacak yerler
Rizede konaklanacak yerler
Rize otel fiyatları
Rize otel rezervasyonu
Rize hotels
Rize merkez otelleri
Rize turistik yerler
Rize küçük ve butik oteller
Rize küçük oteller
Rize ayder oteller
Rize ayder kaplıcaları
Rize tarihi yerler


Yorumlar - Yorum Yaz
Artvin Otelleri
Arhavi Otelleri
Mençuna Şelalesi

Mençuna şelalesi

Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat