• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar
Mençuna Şelalesi

 

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİ
Mençuna Konakları

 ARTVİN OTELLERİ

Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

 Mençuna konakları

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret519517
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.496013.5501
Euro15.469115.5311
Hava Durumu

Mençuna Konakları - Artvin Arhavi Otelleri - Ahşap Bungalov Evler

Mençuna Konakları

Mençuna Konakları - 0 533 527 4212 - Mençuna Şelalesi Manzaralı

 

batum-nasil-gidilir

Batum'a nasıl gidilir ?

 

         
        Batum'a gitmek için bir kaç seçenek bulunmaktadır. Eğer İstanbul'dan Batum'a gelmek istiyorsanız İstanbul'dan Batum'a direkt hava yoluyla gelebilirsiniz. İstanbul'dan Batum'a THY  2011 yılından beri haftada iki kez karşılıklı sefer düzenlenmektedir. Pasaportsuz vizesiz sadece T.C kimliğiniz ile Gürcistan'a giriş yapabilirsiniz. İstanbul'dan başka Türkiye'ye başka iç hat seferi yoktur.
           İsterseniz Trabzon'a kadar hava yolu ile gelirsiniz ve Trabzon'da  özel araç kiralayarak  gümrük sınır kapısına kadar gelebilirsiniz. Sarp sınır kapısında araç sizin üzerinize kayıtlı olmadığı için araçla geçemezsiniz ya da aracın gümrük sınır kapısında geçmesi için araç sahibinin vekaletname vermesi gerekir.
         
          Sarp sınır kapısında gümrükte kimlikle Gürcistan Batum'a 01.08.2019 tariri itibariyle geçiş ücreti olarak 50-tl vererek karşı tarafa yürüyerek geçebilirsiniz. Gürcistan tarafında  özel taksi, dolmuşlar ve servisler bulunmaktadır. Taksiye 20-tl vererek sizi batum merkeze kadar götürmektedir. ya da 100 tl ile 150-TL vererek sizi Batum'da gezilecek bütün yerleri rehberlik yaparak sizi gezdierebilir. Bu noktada taksicilerle iyi pazarlık yaparsanız fiyatı düşürme şansınız vardır. Batum'a geçtiğinizde kalmak için çeşitli Batum Otelleri bulabilirsiniz.
 

KİMLİKLE GEÇİŞLER   

        Karadeniz illerinde çalışan bütün otobüs firmaları ile Batum  sarp sınır kapısını geçerek Gürcistan'a kadar gitmektedir. Özellikle Trabzon'dan Batum'a kadar direkt otobüsler vardır.  Trabzondan otobüse binerek Batum'a kimlikle geçiş yapabilirsiniz. Bunun yanında eğer Trabzon'a uçakla gelirseniz hangi saatte olursa olsun Trabzon'dan Hopa'ya kadar Havaş Servisleri bir kişi olsa dahi ücret karşılığında gidebilirsiniz. Batumda özellikle gezilmesi gereken yerlerden birisi Batum Botanik Bahçesi'dir. Bunun yanında Batum sahilleri özellikle yine Batum binalarının mimarı yapısı dikkatinizi çekecektir. Akşamları gece hayatının yoğun olduğu Batum'da gece suda ışık gösterilerini izlemenizi tavsiye ederiz.
 sarp sınır kapısı


           Batum'a araçla geçerseniz dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Özellikle araç kullanırken  veya dururken bile cep telefonu ile konuşmayınız. Bunun yanında emniyet kemeri muhakkak takılı olmasına dikkat ediniz. Ayrıca akşam Batum'a geçecekseniz farlar hatta plaka lambasına kadar yanıp yanmadığına dikkat etmenizi öneririrz. Çünkü Türkiye'den gelen kişilere ve araçlara artık potansiyel gelir kaynağı olrak görülmektedir. Türk araçlarına nasıl ceza kesebilirim derdi vardır. Eğer ceza yerseniz de  hiç polisle tartışmaya girmeden gümrük çıkışında gürcü bankasına ödeme yapmanızı öneririz.


Önemli Not :
Gürcistan'a seyahat esnasında ağrı kesici dahil hiçbir ilaç götürmeyiniz. Ağır para ve hapis cezası vardır ...

Yorumlar - Yorum Yaz
Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri

 ARHAVİ OTELLERİ

Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri

Artvin Arhavi Otelleri

Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat